Genel

Seramik Ürünler İhracatı

ceramic market b2b

SERAMİK ÜRÜNLER İHRACATI

 

Seramik üreticileri için yurtdışı ürün tanıtım, ihracat ve danışmanlık desteği sağlıyoruz.

 

Seramik , Doğanın hediyelerinden biri…  Hem darbelere dayanıklı, hem sıcağa, hem çizilmeye dayanıklı, hem poröz, hem yalıtkan, hem elektrik üretiminde kullanılabiliyor, hem çok hassas, hem kaba …

Seramik ürünler hayatımızın pek çok noktasında neredeyse ilk insandan beri kullanılıyor…  Çocuklar kilden kaplar yaparken, Nasa uzay araçları için kullanıyor,  su filtre sistemlerinde , makinelerde, arabalarda , zemin ve duvar karolarında , klozet  ve lavabolarda …vb. pek çok üretim için seramik hammaddeler kullanılııyor.

Üniversitede seramik ve işletme eğitimi , üzerine 25 yıllık satınalma ve uluslararası ticaret deneyimi ile ihracatı desteklemek için bilinen ve kullanılan yöntemlere alternatif olacak  estore.mimosi projesini geliştirdik ve hayata geçirdik.

estore.mimosi.net

Tedarik ve satınalma çalışmalarımız sırasında,  ürünlerin yeterince tanımlanmadığını, yurtdışı pazarlar için çalışmaların eksik olduğunu, dolayısıyla üreticilerin satışlarının düştüğünü, ayrıca yeni pazarlara ulaşmakta yaşanan güçlükler sebebiyle üretimin verimli olmaktan çıktığını işletmelerin kapandığını gördük . İhracat, işletmelerin nakit akışını kolaylaştıran önemli bir enstrümanıdır. Yeni pazarlara ve müşterilelere ulaşarak, satışlarınızı ve veriminizi arttırabilir ve süreklilik sağlayabilirsiniz.

İhracat işlemleri uluslararası kurallar ve kanunlara uygun gerçekleştirilir…

Ürünlerinizin ihrac edilebilmesi için öncelikle görünür ve ulaşılabilir olmasını sağlamak gerekir.  En az bir yabancı dilde ürünleri tanımlayarak ,  teknik özlliklerini, kullanıldığı yerleri anlatmak alıcının ürünü doğru tanıması için gereklidir. Sonra,  “malı rafa koymalısınız” .  Yani tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine başlamalı ,  Ürünlerinizi fuarlarda, veya internet ortamında sergilemelisiniz yada sıcak satış için hedef pazarda müşteri ziyaretleri yapmalısınız.  Alıcının ihtiyaç ve beklentilerinin iyi anlaşılması, fiyatlama, ambalaj, lojistik,  gümrükleme işlemleri,  bankacılık ve sigorta, vergilendirme gibi konuların bilinmeside maliyet ve ticaretin yapılabilirliğini belirleyen diğer unsurlardır.

Dış ticaret işlemleriniz için uzman personel veya personelleri bünyenizde çalıştırabilirsiniz. Fakat her işletmenin bu çalışma için uygun kaynağı olmayabilir.

Estore.mimosi.net , ürünleri yabancı dilde sergileyerek tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirildiği , dış ticaret işlemlerinin tek noktadan yürütüldüğü ,  Uluslararası kalite beklentilerine uygun  tedarik ve satış pazarlama hizmeti veren bir sistemdir.

Üreticilerimiz için ilk 6 ürüne sergilemek ücretsizdir. Eğer ürünleriniz ile ilgili içerik katalog ve teknik dokumanları iletirseniz. ingilizce olarak sergilenmesini sağlayabiliriz.

Testler devam etmekle birlikte,  firma ürün girişlerine ve gelen taleplerin satış çalışmalarına başladık.

SERAMIK KATEGORISI / estore.mimosi

Türkiye de seramik hammaddeleri kullanan üreticilerin uluslararası pazarda ürünlerinin tanıtılması ve ihracatı amacıyla,  estore.mimosi üzerinde “SERAMİK” kategorisini açtık.

Bu başlık altında : Endüstiyel seramikler , Mimari seramikler, Sanatsal Seramikler , Sofra Seramikleri , Seramik Eşyalar , Hammaddeler alt başlıklarında ürünler sergileyeceğiz.

“Malı rafa koymadan satılmasını beklememelisin.” estore.mimosi.net Mallarınızı rafa koymak için biz bir fırsat sunuyor.

Katılmak isterseniz detaylar için iletişime geçmenizi rica ederiz.

 

 

estore mimosi ceramic

estore mimosi ceramic

 

Ayrıca Sektörde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekteki işletmeler için dış ticaret işlemleri ve planlaması yanısıra, devlet teşvikleri , sertifika hizmetleri , marka tescili, kalite , test ve analiz gibi konularda da sizlere destek verebiliriz.

 

İletişim : e-mail info@mimosi.net

Bir cevap yazın