export 1

İhracat , farklı fonksiyonların bir araya geldiği , milletler arası  anlaşmalarla kuralları belirlenen , uluslararası bir ticaret yöntemidir.

İhracat bir malın veya hizmetin ülke dışındaki alıcılara ulaştırılması işidir. Uygun planlama ve seçimlerin yapılması, talep edilen ürünlerin amacına uygun kullanılabilmesi , devamlılık ve müşteri memnuniyetinin sağlanması için dikkatle yürütülmesi gereken süreçleri içerir.

İhracat işlemleri  çoklu bir pakettir .
İçerisinde alıcılar, satıcılar, nakliyeciler (deniz,hava,kara,demiryolları ), gümrükçüler , gümrük alanları , serbest bölgeler , ihracatçı birlikleri, kambiyo ve bankacılık hizmetleri , teşvikler , kamu kurumları , vergi işlemleri , sigortacılar, muhasebeciler gibi farklı meslek grupları ile bir arada çalışmayı gerektirir.

Bu ticari enstrüman, yurt içerisindeki sınırlı müşteri ilişkileri dışında , dünyadaki 8 milyar insan ile ticaret yapmanızı imkan sağlayan seçenekler sunar.
Tüm bu meslek grupları ile çalışmak için eğitim , tecrübe ve  güçlü ekibe ihtiyaç duyarsınız,

Mimosi , Dış ticaret faaliyetlerinizde ihtiyacınız olan desteği size sağlayabilir.

İhracat Danışmanlık Hizmetleri

Urunlerinizi uluslararası pazarlarda tanıtmak , uygun alıcılara  ulaştırmak için, gerekli ekibe sahip değilseniz, Mimosi’den  ihtiyacınız olan ihracat ve pazarlama desteğini sağlayabilir.

Satış ve pazarlama stratejisi geliştirmek, dış ticaret işlemlerinizi planlamak için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İhracat farklı kurum , hizmet ve işletmelerin bir arada bulunduğu çok fonksiyonlu bir organizasyondur.

Bu organizasyon içerisinde : Müşteriler, üreticiler, tedarikçiler , bankalar, gümrükler, gümrükçüler, nakliyeciler, antrepolar, sigortacılar, ekspertiz, danışmanlık firmaları, kontrol hizmetleri ve devlet kurumları bulunur.

Mimosi dış ticaret işlemlerinin hedeflenen sonuca ulaştırılması için  ,  farklı kurallarla çalışan bu organizasyon üyelerini düzenler .

Ayrıca Mimosi, Uluslararası Ticaret Odası (ICC) tarafından uluslararası ticarette kullanılan terimlerin bir standarda kavuşturulması amacıyla uygulamaya konulduğu INCOTERMS ‘i takip etmektedir.

ihracat