[vc_row css=”.vc_custom_1631636202426{margin-bottom: -40px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

“RAFA KOYMADIĞINIZ BİR ÜRÜNÜN SATILMASINI BEKLEYEMEZSİNİZ”

 Ürün Tanımlama ve Tanıtılması Hizmetleri :

Bir ürünün satılabilmesi için tanımlamaya (hangi ürün grubu içerisinde yer aldığının belirtilmesine , Sınıflamaya (bulunduğu grup içerisinde türünün belirtilmesine – GTIP numarası tespiti ) , Ambalaj Şeklinin ve özelliklerinin bilinmesi (Çeki listesi bilgilerinin belirtilmesi ) , teslim süresi ve koşullarının belirtilmesine ihtiyaç vardır .

Bu bilgiler ürününüz ile ilgili oluşan dünya genelindeki talepleri netleştirecek , Alıcıların gereksinimlerine uygun ürün seçiminde karar verebilmelerine imkan sağlayacaktır. Uygun reklamlar ve tanıtımlar satışa destek sağlayacaktır.

Hazırlanmış dövize endeksli fiyat listeleri ve miktar ekonomisine uygun tespit edilmiş iskontolar gelen taleplere hızla dönüş fırsatı verecektir.

Dikkat edilmesi gereken konular:

Ürettiğiniz ürünlerin grubunu doğru bir şekilde tanımlayınız.

GTIP Kodu ürünün Gümrük Tarife Istatistik Pozisyoon Numarasıdır. Ürünler uluslararası kodlarla tanımlanır. Uluslararası yapılan ticaretlerde ürünün vergiler , kontrol şartları, gerekli evrak ve belgelerin listelendiği bu kodların doğru tespiti , maliyet hesaplama ve fiyat konumlandırma çalışmaları için buyuk önem arz eder.

Detaylı ürün özellikleri

Ürünlerinizin Adı :

Modeli :

Teknik özellikler :

Öne Çıkan Özellikler:

Ölçüleri :

Kullanım Alanları :

Kalite bilgileri :

Üretim ve Kapasite Bilgileri

Ambalaj Detayları :

GTIP Numarası :

Fotograf ve Tanıtım Videoları

Ürünlerinizi farklı dil gruplarından ziyaretçilerin detayları anlayabilecekleri şekilde fotoğraflayınız.

Bu bir makine ise Tüm yönlerden ürünün boyutlarının da anlaşılmasını sağlayacak fotoğraflar , makinenin çalışması sonucunda çıkan ürün görselleri ve mümkün ise çalışırken bir video kolay bir anlatım için önemli unsurlardır.

Eğer tanıtmaya çalıştığınız ürün bir tekstil ürünü ise , son kullanıcı üzerindeki duruşu , elbisenin ölçü tablosu , veya kumaşın ölçüleri kumaş karışımının belirtilmesi , yakın bir kumaş çekimi tercih edilmelidir. Ayrıca Kumaşın özelliklerinin belirtilmesi ,  ütü ihtiyacı , yıkama şekli , kurutma şekli bilgilerinin paylaşılması bilinçli bir alıcının aradığı özelliklerdir.

Fiyatlama

Ürünlerinizin hedef pazarda satışını sağlayabilmek için benzer ürünler ile fiyatlarınızın karşılaştırılması,  Sağladığı fayda , üretim maliyetleri , lojistik maliyetler , satış ve pazarlama giderleri , depolama ve dağıtım giderleri , hedef pazardaki vergi uygulama , satış miktarı gibi başlıca faktörler gözetilerek fiyat konumlandırması yapılmalıdır.

Ambalaj özellikleri

Ürünlerinizin ambalaj özellikleri , ürün fiyat tespitinde önemli bir faktördür. ve fiyat teklifi çalışmalarında önemlidir. Ambalaj şekli doğrudan nakliye maliyetinizi etkileyen önemli bir faktördür.

Ürünlerinizin ihraç edileceği ülkelere göre ambalaj tipleri ve maliyetleri değişiklik gösterebilir.

Kalite ve Garanti

Kalite Belgelerinin bulunması alıcının ürünü tercih etmesi için önemli bir özelliktir. (Veya üretildiği ürünlerin kalite sınıflarının belirtilmesi gerekir.) Kalite belgesi ve Garanti içeren ürünlerin satışı daha kolaydır.

Dijital reklam ve tanıtım hizmetleri

Düzenli bilgilendirmeler ve ürünlerin öne çıkan ürünlerinin anlatılacağı dijital reklamlar ve tanıtım çalışmaları ürünlerinizin görünürlüğünü artıracağı için satın alma tercihinde ön sıralara yükselecektir.

Pazar yerleri ve sıkça ziyaret edilen sitelerde ürün sergileme.

Türkiye’de ki üreticilerin ürünlerini muhtemel alıcılara tanıtmak, satışa destek vermek için faaliyete geçirdiğimiz estore.mimosi.net sitesinde farklı dillerde sergileyebiliriz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]