Uncategorized

Aluminyum Profil Sistemleri

aluminum profiles facade 1

Aluminyum Profil Sistemleri

 

Mimari Aluminyum Profil sistemleri , uzun kullanım ömrü ve düşük bakım maliyetleriyle, fonksiyonel, şık, değişik zevklere uygun, rafine mekanlar oluşturmanıza imkan vermektedir.

İnşaat sektörü, alüminyum profiller için ana pazarlardan biridir. Dünya toplam alüminyum üretiminin yaklaşık %20’si inşaat sektöründe kullanılmaktadır.

Renkli alüminyum profiller, kompozit alüminyum levhalar, kompozit kapı ve pencere çerçeveleri gibi özgün mimari ürünlerin uygulamaları da her geçen yıl artmıştır.

Alüminyum profiller pek çok modern mimari projede önemli bir rol oynamaktadır. Kapılar, pencereler, cephe kaplamaları, korkuluklar, sürme sistemler, güneş kırıcılar, işıklık sistemleri ve daha fazlası için kullanılırlar.

Türkiye’deki üretici ortaklarımızla birlikte, yüksek kalite standartlarını korurken maliyetlerini düşürmek isteyen şirketlere standart ve özel ekstrüzyonlar sağlıyoruz.

Ekibimiz %100 müşteri hizmetlerine odaklanmıştır ve projenizi başarılı kılmak için ihtiyaç duyduğunuz imalat hizmetlerini ve ikincil işlemleri sizlere sunuyoruz.

Alüminyum profillerin en önemli özelliklerinden biri korozyon direnci ve dayanıklılıktır.

Alüminyum profiller, asit yağmuru, yüksek nem, kötü iklim koşulları veya kıyıya yakın bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özellikle modern yüksek katlı sivil binalarda ve geniş açıklıklı ve ince kaplamalara sahip büyük ölçekli kamu binalarında, alüminyum alaşımlı yapılar, çelik yapıyla karşılaştırılınca belirgin avantajlara sahiptir:

Çelikli yapılarla karşılaştırıldığında, alüminyum profiller iyi bir plastisite ve şekillendirilebilirliğe sahiptir.

Çeşitli basınç işleme yöntemleri (ekstrüzyon, döküm, dövme, haddeleme, vb.) ile soğuk ve sıcak koşullarda büyük miktarlarda, çeşitli özellik ve formlarda işlenebilir.

Sabit kesitli, değişken kesitli, hassas içi boş, katı profiller, levhalar, dövmeler, borular, çubuklar ve delme parçaları vb. bileşenlerin kesitini daha uygun hale getirebilir.

Cam giydirme cephe sistemi, kapı ve pencere, iskelet, ağsı yapı, ızgara yapısı, Çatı, duvar, kanopi, iletişim kulesi, yaya geçidi, bölmeler, tavanlar, iç ve dış dekoratif paneller, sivil yapılar ve endüstriyel yapılar için korkuluklar , iç mekan mobilyaları, dekoratif malzemeler, yapısal bileşenler, otomatik kapılar, kepenklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ulaşılan başarılı sonuçlar yeni ürünlerin geliştirlimesini desteklemektedir.

Alüminyum alaşımlı profiller kaplama ve yalıtım durumuna göre şöyle sıralanabilir: , Ham aluminyum profiller, eloksallı aluminyum profiller, elektrostatik boyalı aluminyum profiller, elektroferik boyalı aluminyum profiller, toz boyalı aluminyum profiller, PVDF kaplı alüminyum profiller, termal yalıtımlı alüminyum profiller, yalıtımsız aluminyum profiller vb… .

Kıyı bölgelerindeki kullanıcılar için elektroforetik boyalı alüminyum profiller, toz boyalı alüminyum profiller veya iyi korozyon direncine sahip PVDF alüminyum profiller seçmek en iyisidir.

Ürünlerimiz ISO 9001, Qualicoat, Qualicoat Seaside, Qualanod, EN 14024, ISO 14001 sertifikalarına sahiptir.

Mimosi işbirliği ve geniş tedarikçi ağı ile aluminyum pencere & kapılarınız ve giydirme cepheleriniz için, her türlü mimari alüminyum profil tedarik edebilebilmektedir.

 

 

sertifika logolari

sertifika logolari

 

curtain wall
curtain wall 50 mm 3
Aluminum Composite Panels